O nas

Jesteśmy obecni na rynku polskim od 2014 roku.

Importujemy bezpośrednio od producentów japońskie marki takie jak:

🔸Benriner,

🔸Chiba,

🔸Shichirin.

Kupując w sklepie www.benriner.pl masz pewność, że wyślemy do Ciebie oryginalny, certyfikowany produkt.

Zaczęło się przypadkiem, od pytania: jak sushi masterzy robią cienkie, warzywne spiralki? 

Dążąc do uzyskania odpowiedzi (nie było łatwo), okazało się, że tego rodzaju warzywne dekoracje, wykonuje się na krajalnicy spiralnej Benriner, której wówczas nie można było nabyć w sklepie w Polsce.

Chcąc przetestować sprzęt, najpierw zamówiliśmy Cook Help z zagranicy i już po pierwszym użyciu zakochaliśmy się w tym małym, zielonym urządzeniu i w jego warzywnych możliwościach. Postanowiliśmy sprowadzić Benriner do Polski.

Bardzo szybko doszły nas słuchy, od znakomitych polskich kucharzy, że w końcu stworzyliśmy im możliwość nabycia niezawodnego sprzętu i to od ręki:)

Poznaj historię Benriner: 

W 1940 roku w mieście Iwakuni w Japoni, Uyuki Yamamoto stworzył/wynalazł tarkę do rzodkiewki. Pięć lat później powstała firma BENRINER, której nazwa była tożsama z produktem. Pierwszy model BENRINER był wykonany z drewna a głównym jego nabywcą były hotele i restauracje.

W 1969 roku powstała tarka plastikowa. Powodem zmiany materiału była niewystarczająca ilość drewna. Dało to początek masowej produkcji plastikowych tarek, których plastikową formę opracował BENRINER.

BENRINER zaczął cieszyć się zainteresowaniem wśród gospodyń domowych. Niestety był ciężki, a swoim wyglądem przypominał drewniany model.

W 1973 roku, wyprodukowano nowe części, zwracając uwagę na ich bezpieczne użycie oraz zaprezentowano BENRINER z finger guard i catch tray - zamocowany pod spodem pojemnik.

Domowi użytkownicy zauważyli, że BENRINER zdecydowanie lepiej tnie i kroi. W 1982 roku, BENRINER został członkiem Japan Hygienic Olefin and Styrene Plastics Association (JHOSPA) of Ministra of Heath, Latour and Welfare in Japan. Mając na uwadze, że produkt ma kontakt z warzywami, do produkcji BENRINER używany jest jedynie plastik, który spełnia wszystkie standardy bezpieczeństwa.

W 1992 roku zmieniono kształt, zaokrąglając ostrza BENRINER. Zaczęto używać pozłacanych śrub. Wprowadzono nowe kolory BENRINER. Produkt zagościł na stałe w japońskich domach, a także zaczęto eksportować go do innych krajów, przez co zyskał drugą, potoczną nazwę „Japanese Mandolin”.

Odpowiadając na potrzeby klientów, BENRINER umożliwił zakup wymiennych części, tj. noży i śrub, co przedłuża życie i tak niezawodnej tarki, o następne lata.

Niedawno w naszym asortymencie pojawiły się również japońskie marki Chiba i Shichirin, a także wysokiej jakości produkty spożywcze. Są to m.in. delikatesowe herbaty, czy makarony.

Zamawiając w naszym sklepie www.benriner.pl masz pewność, że trafią do Ciebie produkty premium.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl